Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum Diş Kaplama
11
0 Yorumlar

Zirkonyum Diş Kaplama

Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama

Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama alanında uzman hekimlerimiz tarafından uygun fiyata yapılmaktadır. Diş kaplamaları genellikle porselen şeklinde olmaktadır. Diş kaplamaları genelde ikiye ayrılmaktadır. Bunlar; metal destekli ve metal desteksizdir. İnsanların diş sağlığından sonra önemli olan özelliği estetik gülüşleridir. İnsanlar estetik bir gülüş için diş tedavisi yaptırmaktadır. Bu sebeple de diş hekimleri estetik tedavi yöntemleri kullanmaktadır. İnsanların estetik bir gülüş için kullanmak istediği tedavilerden birisi de zirkonyum diş kaplamasıdır. Zirkonyum, beyaz renkli diş yapımında kullanılan bir maddedir. Zirkonyum işlenerek zirkonya seramiğine dönüştürülmektedir. Zirkonyum diş kaplama doğal bir görüntü sunduğu için kullanılmaktadır. Zirkonyum metal desteksiz kaplamalar sınıfındadır. Metallere göre daha doğal bir görüntü sağlamaktadır. Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama olarak siz değerli müşterilerimize daha doğal bir görünüm sağlayacak zirkonyum kaplama yapmaktayız.

Zirkonyum diş kaplamanın avantajları nelerdir?

Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama diş kaplamanın avantajlarını sağlayacak bir kaplama yapıyoruz. Zirkonyum diş kaplamanın çok tercih edilmesinin sebebi belirli avantajlarının olmasıdır. Zirkonyum diş kaplamanın ışık geçirgenliği fazla olduğu için diş etlerinde bir koyuluk oluşturmaz. Ayrıca zirkonyumda diğer metal kaplamalarda olan diş etinin kenarında oluşan siyah renklenme olmamaktadır. Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama ışığı geçirme özelliği sayesinde normale yakın en iyi görüntüyü sağlamaktadır. Zirkonyum diş kaplamada şeffaf ve sağlıklı bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Bu kaplamda mat bir görüntü yoktur. Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama estetik ve doğal bir görünüm sağlamakla birlikte diş eti sağlığına olumlu yönde etkilemektedir. Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama diş etleriyle daha uyumlu olduğu için daha sağlıklıdır. Ayrıca zirkonyumda diğer metal kaplamalara göre diş eti hastalığı görülmesi daha düşük bir ihtimaldir. Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama özellikle metale karşı alerjisi olan hastalar için son derece ideal bir diş tedavisidir. Zirkonyum Diş Kaplama kullanan kişilerin sıcak ve soğuk hassasiyeti olmamaktadır. Zirkonyum, metal olan kaplamalara göre daha sağlamdır ve daha çok ön dişlerde tercih edilmektedir. Zirkonyum, kişilerde ağız kokusuna neden olmaz ve ayrıca diş eti sorunlarına da neden olmaz. Zirkonyumun diğer bir özelliği ise ağızda tat değişikliğine neden olmamaktadır. Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama olarak dişlerinizin doğal ve daha estetik bir görünüm kavuşması için bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplama

Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama diş hekimleri tarafından en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden birisidir. Diş hekimlerinin bu yöntemi en çok tercih etmesinin sebebi doku uyumudur. Metal kaplamalar eskiden daha çok kullanılmaktadır. Fakat günümüzde metal kaplamalar yerini zirkonyuma bırakmıştır. Zirkonyum estetik görüntüsü nedeniyle ön dişlerde daha çok kullanılmakla birlikte arka dişlerde de kullanılmaktadır. Zirkonyum diş kaplama besinleri çiğneme ve koparma gibi işlemleri gerçek dişler gibi yerine getirmektedir. Ayrıca zirkonyum kaplama yapıldıktan sonra diş ve ağız temizliğine dikkat edilirse uzun yıllar kullanılabilmektedir. Başka bir ifadeyle Zirkonyum diş kaplama işlevsel ve dayanıklı olması özelliklerine sahiptir. Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama olarak işlevsel ve dayanıklı olan zirkonyum diş kaplama tedavisi uyguluyoruz.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Diş ve Hayat Kalitemize Katkısı

İnsanların ağız ve yüz görüntüsünün en önemli unsurlarından birisi dişlerdir. Bireyler dişlerini sürekli olarak uzun yıllar boyunca kullanmaktadır. Bu sebeple dişlerin görünümü ve işlevselliği çok önemlidir. Zirkonyum diş kaplama tedavisiyle dişlerin uzun yıllar korunması ve görünümü başka önemli bir seviyeye atlamıştır. Zirkonyum diş kaplama dişlerimizde kötü olan görüntünün restore edilmesini sağlamaktadır. Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama olarak zirkonyumun sağlamış olduğu estetik gülüş ve dayanıklılık gibi bütün özellikleri sağlamaktadır. Zirkonyum bireylerinde hayatına olumlu katkılar sunarak bireylerin psikolojik olarak da kendini iyi hissetmesinin sağlamaktadır.

Zirkonyum Kaplama Neden Yapılır?

İnsanların zirkonyum tedavisi yapmasının birçok nedeni bulunmaktadır. Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama şu durumlarda kullanılarak hastaların tedavisi yapılmaktadır: Bazı dişler renk değişimi olmaktadır ve bu renk değişimi beyazlatma yoluyla çözülemediği durumlarda zirkonyum tedavisi uygulanmaktadır, Hastaların dişlerinin kırılması ya da deformasyona uğraması durumunda da zirkonyum tedavisi uygulanmaktadır, Bazı dişler doku kaybı yaşayabilir. Doku kaybı yaşayan dişlerin estetik duruşu da bozulmaktadır. Bu durumlarda da zirkonyum tedavisi uygulanmaktadır. Bu durumlarda zirkonyum tedavisi uygulanarak hastaların diş sorunları çözülmektedir. Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama ne kadar kullanılır ya da ömrü ne kadardır? sorularının cevabı hastanın diş kaplamasını nasıl kullandığına bağlıdır. Hastanın ağız ve diş sağlığına dikkat etmesi, tedavilerini aksatmaması ve beslenmesine dikkat etmesi Zirkonyum kaplamanın kullanım ömrünü uzatmaktadır. Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama kullanım ömürlerine genel olarak bakıldığında 30 yıldan fazladır kullanan hastalar bulunmaktadır. Hasta diş bakımına dikkat eder ve dişlerini düzenli olarak fırçalaması durumunda zirkonyum kaplama daha uzun yıllar kullanılabilir. Hastaların zirkonyum diş kaplaması uzun süre kullanmak için dişlerin ve ağzın hijyenine dikkat etmelidir. Ayrıca hastalar dişleri sürekli olarak sıkmamalı ve gıcırdatmamalıdır. Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama ömrünü uzatmak için hastalar sigara, alkol ve kahve tüketimini de azaltmalıdır. Hasta bu belirtilen faktörlere dikkat ederek dişlerini kullandığında Zirkonyum Diş Kaplamanın kullanım süresi uzun olacaktır.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Zirkonyum kaplama yapacak kişilerin en çok sordukların soruların başında fiyatlarının ne kadar olduğu sorusu gelmektedir. Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama fiyatları kesin bir fiyatı olmamaktadır. Çünkü dişin yapısına ve tedavisi için gerekli olan ekipmanlara göre değişmektedir. Dişin büyüklüğü, kullanılan ürünlerin kalitesi, diş kliniğinde ki teknolojik imkanları gibi faktörlere bağlı olarak Zirkonyum diş kaplamanın fiyatları değişmektedir. Bu nedenlerden dolayı fiyat konusunda Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama kliniğimiz arayarak diş sayısını belirterek detaylı olarak fiyat bilgisi alabilirsiniz. Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama diğer kaplamalara göre maliyetli olmakla birlikte dayanıklı olması, doğal bir görünüm sağlaması ve kullanım süresi uzun olması yönlerinden en iyi tercihlerinizden birisi olacaktır.

Zirkonyum Kaplama Esnasında Acı Duyulur mu?  Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama sırasında ne kadar acı duyulur? sorusu hastaların aklına gelen sorulardandır.  Zirkonyum Diş Kaplama da öncelikle tedavi uygulanacak dişin biraz inceltilerek ölçüsü alınmaktadır. Dişin inceltilmesi yaklaşık olarak 1-2 mm arasındadır. Hastanın dişinin ölçüsü alındıktan sonra bu ölçü üzerinde laboratuvarda uygulanacak diş modeli üzerinde çalışılmaktadır. Bu noktada hasta kaplamanın rengi ve modeliyle ilgili uzman doktorla görüşerek karar vermektedir. Hasta ve doktor kaplamanın rengi ve modeli hakkında karar verdikten sonra inceltilen dişler üzerine yapıştırıcıyla yapıştırılır. Bu yapıştırıcı diş zirkonyum kaplamada kullanılan özel bir yapıştırıcıdır. Tedavi sırasında inceltme ve yapıştırma işlemleri yapılırken lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu sebeple de hasta hiçbir acı duymamaktadır.

Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama tedavisi sonrasında sıcak-soğuk diş hassasiyeti şimdiye kadar ki hiçbir tedavimiz de görülmemiştir. Zirkonyum Diş Kaplamasını yıllarca kullandıktan sonra bile hiçbir doku kaybı olmamaktadır.

Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama Tedavi Süreci Ne Kadardır?

Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama tedavisinin süresi hastanın diş yapısının durumuna göre değişmektedir. Örneğin; diş eti çekilmesi olmayan ya da hiçbir diş eti sorunu olmayan hastalarda tedavi bir hafta içinde tamamlanmaktadır. Ancak diş eti sorunu olan hastalarda ise bu süre diş etlerinin iyileşme durumuna göre değişmektedir. Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama tedavisi yapılmadan önce mutlaka diş eti sorunları çözülmelidir.

Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama Kaplamalar İmplantlar ile Uyumlu mudur? Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama tedavisinde ham maddesi zirkonyum olan madde kullanılmaktadır. İmplantın ham maddesi ise titanyum dur. Zirkonyum Diş Kaplama ve İmplant tedavisinin ham maddeleri birbirine yakın olduğu için iki tedavi de birbiriyle sağlıklı ve uyumlu bir biçimde kullanılmaktadır. implant tedavisi sırasında yuva üzerine yerleştirilen protez diş eti uyumluluğunu sağlamakla birlikte estetik açıdan güzel bir görünüm sağlar. Biz Batıkent Zirkonyum Diş Kaplama tedavisinin yanında implant tedavisini de başarılı ve iki tedavi birbirine uyumlu olacak biçimde uygulamaktayız. Sağlık Bakanlığı

 

 

Yorumlar (0)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Giriniz