Batıkent İmplant Tedavisi

Batıkent İmplant Tedavisi
11
0 Yorumlar

Batıkent İmplant Tedavisi

Batıkent İmplant Tedavisi

Batıkent implant Tedavi yöntemi hastanın eksik veya kırık dişlerinin yerine yerleştirilen vidalalar ile yapılmaktadır. Böylelikle hasta sağlık bir diş yapısına kavuşmaktadır. Bu vidalar dokuya zarar vermeyen metallerden yapılmakta ve titanyum olarak da bilinmektedir. Titanyumun ağız içerisinde doku ile uyumu ve kemikle bağlanması tedavinin en önemli aşaması olmaktadır. Bu titanyumların hastada alerjik reaksiyonlara yol açmaması önemli olmaktadır. Batıkent İmplant Tedavi aşaması üzerine üretilen bu titanyumların alerjik yüzdesi oldukça düşük olmaktadır. Batıkent İmplant Tedavi sonrası bu titanyumlar hastanın ağız yapısının bir parçası haline gelir ve dayanıklılığı oldukça yüksektir. Batıkent İmplant Tedavisi ile hasta tek diş eksikliğinden dolayı diğer dişlerinden de vazgeçmek zorunda kalmamaktadır. Ağızda eksik dişlerin yerine kolayca yerleştirilen bu titanyumlar aynı zamanda ağızda tutucu ve protez yapılmasına da olanak tanımaktadır.

İmplant Tedavisi için yaş sınırı var mıdır.?

 Hastaya Batıkent İmplant Tedavisi uygulanması içi yaş unsuru göz önünde bulundurulmamaktadır. Ancak bu tedavi için çocukların kemik gelişimini tamamlaması gerekmektedir. Erişkinlerde ise yaş sınırı aranmamaktadır. Batıkent İmplant Tedavi yaptırmak isteyen hastaların bazı kriterlere uygun olması gerekmektedir. Bunlar hastanın ağız yapısının iyi olması, hastanın diş eti sorunu yaşanmaması, implant uygulanacak bölgedeki kemik yapısının uygun ve yeterli düzeyde olması gibi kriterler olmaktadır. Aynı zamanda Batıkent İmplant Tedavi sonrası hastanın durumunu olumsuz etkileyecek herhangi bir olumsuzluğun olmamasıdır. İmplant tedavisi için genel olarak yaş sınırı olmamakla birlikte çocuk ve gençler için kemik gelişimini tamamlamaları gerekmektedir.

Mamak İmplant Fiyatları

Batıkent İmplant Tedavi Uygulamasının Aşamaları

Batıkent İmplant Tedavi aşamasında doğru teşhis ve hızlı müdahale oldukça önemli olmaktadır. Batıkent İmplant Tedavi alanında uzman diş hekimleri implant tedavi öncesi hastayı klinik ve radyografik muayeneden geçirir ve daha sonra hastanın belirli uzunluktaki implantların yerleştirilebilmesi için çene yapısının uygun genişlik ve derinliğe sahip olup olmadığını inceler. Batıkent İmplant Tedavi uzmanları hastanın çene yapısının uygun olmaması durumunda çene kemiğini implant tedavi uygulama aşamasına getirmek için cerrahi müdahalelerde bulabilmektedir.

İmplant Diş Tedavisi nasıl uygulanır.?

Batıkent İmplant Tedavi hizmetinin uygulanması aşamaları önemlidir. İmplant tedavisinde öncelikle hastanın genel sağlık ve diş muayenesi yapılmaktadır. Hastanın genel tedavisi yapıldıktan sonra durumu tedaviye uygun ise özel bir röntgen çekilerek ağızdaki dişlerin durumuna da bakılmaktadır. İmplant tedavisinde diğer önemli olan husus ise implantın tipi ve uzunluğudur. İmplantın tipine ya da uzunluğuna genel olarak diş hekimlerimiz karar vermektedir.  Bu aşamada implanta ve implatın üzerine yapılacak olan proteze karar verecek doktorun uzman ve deneyimli olması gerekmektedir. İmplant tedavisinde implantın yerleştirilmesi lokal anestezi ile yapılmaktadır. İmplant tedavisinin süresi implantların sayısına bağlı olarak 1 ya da 1,5 saat sürebilmektedir. Batıkent İmplant Tedavi merkezimiz öncelikle siz değerli hastalarımıza implant tedavi süreciyle ilgili bilgi vermektedir. Sonrasında ise yukarıda belirtilen aşamalarda implant tedavisini uzman ve deneyimli hekimlerimiz ile yapmaktayız.

İmplant İyileşme Süreci

Batıkent İmplant Tedavi merkezimiz implant iyileşme sürecini takip etmektedir. İmplantın iyileşme sürecinin takibi önemlidir. İmplant tedavisi bittikten sonra yerine yerleştirildikten sonra kemikle bütünleşmesi için üzerinden belirli bir süre geçmesi gerekmektedir. Bu süre genel olarak 3-6 ay arasında değişmektedir. İmplantın iyileşme sürecinde hastaya eğer gerekirse geçici olarak bir protez takılabilir.implant tedavisi yapılan hastalar beslenmelerini yapmakla birlikte implantların üzerine çok yüklenmemelidir. İmplantın iyileşme sürecinde diş hekimi belirli zaman dilimlerinde hastayı kontrole çağırmaktadır. Diş hekimi hastayı belirli dönemlerde tedaviye çağırdığı zamanlarda eğer gerekli görürse röntgen de isteyebilir. Biz Batıkent İmplant Tedavi olarak uzman diş hekimlerimiz tarafından implant tedavisi yapıldıktan sonra siz değerli hastalarımızı belirli periyotlarla kontrole çağırarak tedavimizin en iyi bir biçimde sonlanmasını sağlamayı amaçlamaktayız. Mamak İmplant Tedavi hizmeti genel olarak iki parçadan oluşmaktadır. Birinci implant parçası çene kemiğine yerleştirilen silindir biçimindeki parçadır. İkinci parçası ise abutment ismini verdiğimiz parçadır. İkinci parçanın görevi protez yapımı için kemik içinde bulunan birinci parçayla uyumlanmasıdır. Birinci parçanın çevresi tamamen sağlıklı bir kemikle çevrelendikten sonra üst yapı yerleştirilmektedir.

mamak implant

Batıkent İmplant Tedavi İmplant uygulamasının yararları nelerdir.?

Batıkent implant Tedavi uygulamasının belirli faydaları bulunmaktadır. İmplant öncelikle sağlam ve güvenilir bir tedavi uygulamasıdır. Ayrıca implant tedavisi rahat bir tedavi uygulamasıdır. İmplant üzerine protezler yapılmaktadır. Bu protezler zamanla gerçek dişlerin yerini almaktadır. İmplant  sürecinde eksik dişler tamamlanması sürecinde sağlıklı dişlere dokunulmamaktadır. İmplant tedavisi diğer protezlere göre daha uzun ömürlü olmaktadır. Diş kaybının etkileri sadece fizyolojik değildir. Aynı zamanda diş kaybının etkileri psikolojik de olmaktadır.  implant Tedavi doğal dişin yerine geçen özel bir uygulamadır. İmplant tedavi diş kayıplarının ortaya çıkardığı bütün sorunlara en kesin ve en sağlıklı yöntemdir. İmplant üzerine yapılan diş doğal diş gibi görünür mü? İmplant tedavisiyle ilgili hastaların birçok sorusu bulunmaktadır. Bu sorulardan birisi de İmplant tedavisinin görünümüdür. İmplant tedavisi kemik ve diş eti altına yerleştirilmektedir. Bu nedenle implant üzerine yapılan dişlerde herhangi bir uyumsuzluk söz konusu değildir. Görüntü açısından ise özellikle son dönemde zirkonyum yapılar sayesinde ise estetik açıdan da son derece güzel görünmektedir. Batıkent İmplant Tedavi olarak yapmış olduğunuz implant tedavisi doğal bir görünüme sahip olmakla birlikte zirkonyum yapılar sayesinde ise dişler güzel bir görünüm sağlamaktadır.

Hangi durumlar implant uygulamasını gerektirir.?

 Batıkent implant Tedavi her durumda uygulanmamaktadır. İmplant tedavisinin uygulanması için kemik erimeleri ya da çene kemiğinin hacminin azalması gibi durumlar söz konusu olduğunda implant tedavisi uygulanır. Kemik erimesi ve çenen kemiğinin zarar görmesi protezin fonksiyonunu engeller. Bu durumun sonucunda çiğneme ve konuşmada sorunlar ortaya çıkabilir. Bu durumlarda Batıkent İmplant Tedavi hizmetimizden yararlanarak dişlerinizi daha işlevsel olarak kullanabilirsiniz. İmplant tedavisi vücut tarafından reddedilir mi? Batıkent İmplant Tedavi hizmetinde farklı birçok materyal kullanılmış olabilir. Ancak genel olarak saf titanyum yada titanyum alaşımlarının kullanılması daha iyi sonuçlar vermektedir. Çünkü bu alandaki uzman araştırmacılar ımplant konusu da en iyi maddelerin titanyum olduğu sonucuna ulaşmıştır. Kemik içinde bulunan ımplantların çevresinde kemik ve yumuşak dokular bulunmaktadır. Bu kemik ve dokuların iyileşmesi belirli bir zaman almaktadır. Başka bir ifade ile bu dokuların ve kemiklerin iyileşmesi dinamik bir süreçtir. Bu kemik ve dokuların iyileşmesi birçok faktörden etkilenmektedir. Diş hekimi tarafından hastaya ımplantların nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili bilgi verilmektedir. Hasta diş hekiminin önerileri ve tavsiyeleri doğrultusunda implantını kullandığı takdirde ömür boyu implantını kullanabilmektedir. İmplanlarla ilgili toplumda yanlış olan bilgilerden biriside implant tedavisinin kansere neden olduğudur. İmplant tedavisiyle ilgili yapılan bütün araştırmalarda implantın kansere neden olduğuyla ilgili hiçbir bulguya ulaşılmamıştır. Batıkent İmplant Tedavi uygulamaları karmaşık ve uzun süreli birçok işlemden meydana gelmektedir. Bu sebeple İmplant tedavisi rutin olan diş tedavilerinden farklı ve yüksek bir ücret gerektirmektedir. Batıkent İmplant Tedavi olarak implant tedavisini piyasadaki en uygun fiyata uzman ve deneyimli hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır. Çünkü İmplant tedavisinde diş hekimlerinin tecrübesi çok önemlidir. Sizin de dişleriniz İmplant tedavi gerektiriyorsa yada bu konuyla ilgili sorularınız varsa Batıkent İmplant Tedavi merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Giriniz